ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

گزارش

ایرانیان مقیم تاتارستان با برگزاری مراسم ؛ سالروز میلاد باسعادت مولی الموحدین علی(ع) را جشن گرفتند.

 

بمناسبت13 رجب سالروز ولادت با سعادت حضرت علی ( ع ) و روز پدر ؛ مراسم جشن وسروری از سوی  وابستگی فرهنگی ج.ا.ایران در قازان با حضور ایرانیان مقیم و دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل ؛ اعضای سرکنسولگری و خانواده های آنان از ساعت 15 لغایت 21 روز پنج شنبه مورخه 2/3/92  برگزار گردید. این مراسم با قرعه کشی مسابقات پینگ پنگ  جام 13 رجب آغاز شد سپس شرکت کنندگان در مسابقه در 4 گروه با یکدیگر به رقابت پرداختند. 

پس از پایان مسابقه و مشخص شدن نفرات اول تا سوم ؛ بخش رسمی مراسم با قرائت قرآن کریم و دعای کمیل ادامه یافت.  پس از قرائت اشعاری در وصف مولای متقیان علی (ع) توسط آقای شیراوند از دانشجویان ایرانی و نیز دکلمه و شعرخوانی توسط امیرعلی و امیر رضا مفاخریان در وصف  علی (ع) و روز پدر ؛ یکی از ایرانیان مقیم در موضوع ویژگی های شیعه درکلام معصومین (ع)  سخنرانی نمودند. در ادامه ؛ حاضران در مراسم با اجرای برنامه شاد و مولودی خوانی توسط آقای صمیمی  مداح اهل بیت (ع) ؛ به جشن و سرور پرداختند.

در پایان ؛ جناب آقای شایان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در قازان بطورمختصر مطالبی را در خصوص  روابط و مناسبات ایران و تاتارستان و فعالیتهای  انجام شده در سالجاری ارائه نمودند . ایشان  با اشاره به گسترش روزافزون مناسبات فرهنگی فیمابین و تبادل هیاتهای مختلف در  چند ماه اخیر ؛ سفر موفقیت آمیز هیات اعزامی وزارت فرهنگ جمهوری تاتارستان به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران را که با  مساعی و تلاشهای وابستگی فرهنگی صورت گرفت ؛ نمونه بارزی از اقدامات موثر توصیف نمودند.

 

پس از  اعطای جوایز به  4 نفر از برندگان مسابقه 13 رجب و دو تن از فرزندان همکارانی که شعر در وصف حضرت علی (ع) خوانده بودند و نیز اهدای تقویم های جیبی ارسالی اداره کل امور فرهنگی ایرانیان خارج از کشور ؛  از حاضران در مراسم پذیرایی بعمل آمد.


١١:٤٥ - شنبه ٤ خرداد ١٣٩٢    /    شماره : ٥٩٨٦١٨    /    تعداد نمایش : ١٣٠٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: