ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

برگزاری مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهر زلنادولسک جمهوری تاتارستان

بمناسبت سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ؛ مراسمی از سوی وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان در تاریخ 21/11/91 در مدرسه موسیقی شهر زلنادولسک تاتارستان برگزار گردید. در ابتدای مراسم پس از پخش سرود ملی ج.ا. ایران ؛ روسیه و تاتارستان ؛ ابتدا آقای شایان سرکنسول محترم کشورمان درقازان ضمن خوشامدگویی به میهمانان و مدعوین حاضر درمراسم ؛ مطالبی رادرخصوص دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران درعرصه های مختلف  ایراد نمود.

سپس آقای رینات رشیداویچ جباراف مدیرامورفرهنگی کمیته اجرایی منطقه زلنادولسک تاتارستان ضمن تبریک سالگردپیروزی انقلاب ؛ از اینکه برای اولین بار دراین شهر برنامه فرهنگی ازسوی جمهوری اسلامی ایران برگزار می گردد ؛ ابراز خرسندی نمود .درادامه ؛ فیلمی کوتاه درخصوص انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای آن به زبان روسی پخش گردید.

در پایان مراسم ؛ گروه موسیقی ایرانی حنانه که از سوی  اداره کل همکاریهای فرهنگی و هنری سازمان و با پیگیری و هماهنگی وابستگی فرهنگی اعزام شده بود ؛ به اجرای موسیقی سنتی ؛ عرفانی و محلی( آذری؛ کردی ؛ لری و خراسانی) پرداخت که مورداستقبال جمعیت حاضر در سالن 250 نفره  مدرسه موسیقی شهر زلنادولسک قرارگرفت.


لازم به توضیح است که شهرزلنادولسک در 30 کیلومتری قازان مرکز جمهوری تاتارستان قرار دارد و برگزاری مراسم بمناسبت سالگرد پیروزی انقلاب در این شهر ؛ درواقع اولین برنامه و حضو فرهنگی ج.ا.ایران در این منطقه محسوب می شود.

در برگزاری مراسم سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در شهرهای  قازان و زلنادولسک  ؛ وزارت فرهنگ جمهوری تاتارستان همچون گذشته همکاری و تعامل بسیار خوبی با وابستگی فرهنگی ج.ا.ایران در قازان داشته است.


٢٠:٣٨ - دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩١    /    شماره : ٥٩٤٨٩٢    /    تعداد نمایش : ١٢٥٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: