ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی مفاخر و شخصيت های فرهنگي - هنری و دینی تاتارستان

ترزا کامیلی اونا کمال اوا

دخترنماینده روسیه درسازمان کنفرانس اسلامی ( دختر شهردار سابق قازان )
رئیس " خانه مسلمان " قازان
رئیس بنیاد خیریه " از دل بر دل"

کمال اوا  متولد 1970 در شهر قازان است.  او اصالتا به منطقه کامسامولسک  تعلق دارد. ویژگی های شخصیتی کمال اوا ، او را ازهمان دوران متوسطه از دیگران متمایز می ساخت.  فعالیت های اجتماعی و فرهنگی و عشق و علاقه به همنوعان  او را واداشت تا در همین دوران به موازات سپری کردن موفق دوره های تحصیلی در مدرسه شبانه روزی کودکان ناشنوا فعالیت کرده و درحالیکه تنها17 سال سن داشت به طور داوطلبانه  به جمعیت "صلیب سرخ" برای کمک به سالمندان بپیوندد.

او در سال 1986 یعنی در16 سالگی به عنوان دبیر سازمان کامسامولسک انتخاب شد.

کمال اوا  در سال 1987 در دانشکده تاریخ دانشگاه فدرال قازان پذیرفته شد.

 وی  در دوران دانشجویی نیز نقش فعال و موثری در کلیه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه محل تحصیل خویش داشت.  در حالی که تنها یک سال از ورودش به دانشگاه می گذشت، چهره ای موثر از خود در ساخت مجتمع چند منظوره فرهنگی- ورزشی دانشگاه و برگزاری برنامه های فرهنگی و ورزشی برای دانشجویان از خود نشان داد. نامبرده  در سال 1988 به عنوان دختر شایسته دانشکده تاریخ انتخاب شد.

کمال اوا در سال 1998 تئاتر مد کودکان " بلا- کارینا"را راه اندازی نمود؛  سازمانی که تنها بعد از 8 ماه فعالیت ؛  برنده جایزه معتبر "زبرژت 99 " شد. البته روند موفقیت های این سازمان به همین جا ختم نشده و تا به امروز جوایز و نشان های متعددی را به خود اختصاص داده است.

کمال اوا در سال 1992 از دانشگاه فارغ التحصیل و یک سال بعد در سال 1993 صاحب اولین فرزند  شد. در سال 2000 کافه " استاد " را راه اندازی نمود. اولین تجربه کسب و کار نیز برای او پر ثمر بوده و این محل خیلی زود توانست به مکان پر رونق و دلپذیری برای استراحت و گذران اوقات جوانان تبدیل شود.

نامبرده در سال 2001 کافه دیگری با نام "پرنسس" و یک سال بعد سالن زیبایی " لیدی باس" را افتتاح نمود.

اما این رونق کسب و کار او را از یاری محرومان و رسیدگی به احوال کودکان یتیم و معلول بازنداشت. او طی این دوران نیز همواره یکی از دست اندرکاران اجرای برنامه های مختلف برای این طیف از جامعه بود.

نامبرده پس از سالها تلاش و کسب تجربه در زمینه های مختلف؛ تصمیم به راه اندازی مرکز ی منسجم برای نیل به اهداف متعالی اش که همانا کمک و رسیدگی به امور آسیب پذیران جامعه بود، گرفت.  برای این منظور بنیاد ملی خیریه ای را با نام "از دل بر دل" راه اندازی نمود که تا به امور پایه گذار بسیاری از فعالیت های خیریه اجتماعی در سطح تاتارستان و روسیه بوده است.

در سال 2005  (مصادف با 1000 سالگی قازان) به پاس تلاش های صادقانه و دلسوزانه اش در عرصه های گوناگون، ازسوی رئیس جمهور تاتارستان به وی مدال افتخار این جمهوری با عنوان " صاحب قلبی از جنس طلا " اهدا شد و علاوه برآن نام اش در دانشنامه افتخارات روسیه با عنوان "بهترین مردم روسیه" به ثبت رسید.

تلاش های کمال اوا  در این سالها از دید نهاد های مذهبی روسیه نیز غافل نمانده و به یمن آنها از وی در مسکو ابتدا در آوریل سال 2006 به صورت رسمی توسط اسقف اعظم روسیه و در دسامبر همان سال  توسط مفتی اول روسیه تقدیر به عمل آمد.


١٠:٣٦ - چهارشنبه ٢ تير ١٣٩٠    /    شماره : ٥٦٨٤٦٦    /    تعداد نمایش : ٧٣٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: