ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

جشنواره بین المللی سینمای مسلمان قازان با حضور ایران آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از گزارش روز چهارشنبه سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در پایتخت تاتارستان، مراسم افتتاح جشنواره بین المللی سینمای مسلمان قازان با حضور

ˈراویل عین الدینˈ رییس شورای مفتی های روسیه و ˈرادتیکوواˈ معاون پارلمان جمهوری تاتارستان برگزار شد.

این جشنواره در پایتخت جمهوری تاتارستان برگزار می شود و در آن حدود 40 فیلم از 11کشور جهان از جمله ایران، روسیه، ترکیه، تونس، اندونزی و جمهوری آذربایجان شرکت دارند.

از جمهوری اسلامی ایران، ˈمحسن برمحانیˈ، ˈمحمدعلی هاشم ذهیˈ ، ˈماشاء الله محمدیˈ و ˈجلال الدین سعدپناهˈ فیلم های خود به نام های ˈورود آقایان ممنوعˈ، ˈیک حبه قندˈ ، ˈمستند کریمˈ ، ˈاسکوˈ، ˈناموˈ، ˈسچکانˈ و ˈسفرˈ در جشنواره بین‌المللی سینمای مسلمان قازان را شرکت داده اند.

فیلم های این جشنواره از روز پنجشنبه در پنج سینمای قازان شامل ˈرودیناˈ ،ˈمیرˈ، ˈکورستونˈ ، ˈکینوماکسˈ و ˈکینومچتاˈ به نمایش درمی آید.

جشنواره بین المللی سینمای مسلمان قازان از سال 2005 در جمهوری تاتارستان برگزار می شود و وزارت فرهنگ این جمهوری مسلمان نشین و شهرداری قازان آن را با حمایت رییس جمهوری تاتارستان برگزار می کنند.

این جشنواره با شعار ˈپیش به سوی فرهنگ گفت‌ و‌گو از طریق گفت ‌و گوی فرهنگ ‌هاˈ برگزار می ‌شود و در آن طبق معیارهای حاکم بر جشنواره تنها فیلم ‌های مروج ارزش ‌های اخلاقی و فاقد صحنه ‌های خشن و غیر اخلاقی شرکت دارند.

قرار است در پایان این جشنواره، 10 جایزه در رشته های ˈبهترین فیلمˈ، ˈبهترین کارگردانˈ، ˈبهترین فیلمنامهˈ، ˈبهترین فیلمبرداریˈ، ˈبهترین بازیگر مرد ˈ و ˈ بهترین بازیگر زن ˈ، ˈ بهترین فیلم کوتاه داستانی ˈ ، ˈ بهترین فیلم انیمیشن ˈ ، ˈ بهترین مستند ˈ و ˈ بهترین فیلم مستند کوتاه ˈ اهدا شود.

علاوه بر این قرار است سه جایزه ویژه به ترتیب از سوی رییس جمهوری تاتارستان، اتحادیه بین المللی کشورهای ترک زبان ˈ تورکسویˈ و انجمن منتقدان فیلم روسیه به فیلم های برگزیده و منطبق بر معیارهای انتخابی این نهادها اعطا شود.

فیلم های ایرانی در جشنواره های قبلی قازان موفقیت های بزرگی کسب کرده اند و سال گذشته جایزه بهترین فیلم رییس جمهوری تاتارستان به فیلم ˈتهران -طهرانˈ تعلق گرفت.


١٠:٥٨ - پنج شنبه ١٦ شهريور ١٣٩١    /    شماره : ٥٨٨١٨٣    /    تعداد نمایش : ٦٠٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: