ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

مصاحبه مطبوعاتی با محسن برمهانی، کارگردان فیلم " کریم "

  طی مصاحبه مطبوعاتی با محسن برمهانی، کارگردان فیلم " کریم "  در سالن کنفرنس خبری هشتمین جشنواره سینمای مسلمان قازان، وی موضوع فیلم " کریم" را مبارزه برای عدالت خواند...

 

محسن برمهانی جزء اولین افرادی بود که با شناخت قبلی از جشنواره فیلم مسلمان قازان، به قازان وارد شد.

محسن برمهانی گفت: "تقریبا چهار سال پیش بود که برای اولین بار از جشنواره فیلم مسلمان قازان مطلع گشتم، اینچنین جشنواره ای اختصاصی که سینمای مسلمانان و اسلام را محوریت قرار می دهد، در سراسر جهان بی نظیر است چنانکه از گذشته این جشنواره در کشور بزرگی مثل ایران شناخته شده است."


فیلم، نمایش دهنده ی کریم با رویای زندگی تازه در تونسی جدید است. همانطور که بسیاری از جوانان تونسی دیگری در انقلاب تونس شرکت کردند، برای کریم هم آینده ای فاخر و درخشان برای کشورش یک آرزوست.

برمهانی خاطر نشان کرد: درآن زمان (در تونس) خود مردم اولین هایی بودند که برای بدست آوردن عدالت، دست به مبارزه زدند.
محسن برمهانی کارگردان فیلم "کریم"، که خود اندکی پیش از انقلاب در تونس بوده بر فضای انقلابی آنروزهای تونس تاکید می
کند: "فضای تونس نشاندهنده ی رویدادی عظیم و توفانی بود که من نیز شاهد و ناظرش بودم. در هفته های اولین انقلاب، در روزهایی که روزنامه نگاران و مستندسازان سعی بر مصاحبه با شخصیتهای اول کشور داشتند و  من این هدف را نداشتم، چرا که انقلاب نه به کمک این اشخاص، بلکه به مدد مردمی ساده همانند کریم اتفاق افتاده بود."


وی افزود: "من با کریم دو ماه سپری کردم. با هم خندیدیم، با هم گریستیم، بعضی اوقات مشاجره و درنهایت دوستی. همانطور که شما در فیلم هم می بینید، این یک نمایش عالی از خصوصیات شخصی آن فرد است. همچنان نیز با او در ارتباط و معاشرت ایم. اما حرف من این نیست که با آنچه که او در فیلم می گوید موافق هستم یا نه بلکه این کریم و دیدگاهش است که می تواند نقطه ی انعکاسی از دیدگاههای مردم تونس باشد."


١٥:١٢ - سه شنبه ٢١ شهريور ١٣٩١    /    شماره : ٥٨٨٣٧٧    /    تعداد نمایش : ١٠٣٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: