ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

فیلم ایرانی "یک حبه قند" بعنوان بهترین فیلم، همزمان با مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره بین المللی فیلم مسلمان قازان معرفی شد..

اختتامیه هشتمین جشنواره بین المللی سینمای مسلمان قازان .

در مراسم این شب و بر روی فرش قرمز کارگردانان، فیلمنامه نویسان و هنرمندان مردمی روسیه از جمله: آندری کانچالوسکی،  والری زالاتوخین – مدیر تئاتر، الکساندر ارلف و همسرش آنا بودیسکا - بازیگر و بسیاری دیگر ی در ساختمان "پیرامید" حضور داشتند. همچنین نوه ی موسی جلیل، لیلیان ناورزاشویلی - بازیگر سینما، رهبری مراسم اختتامیه را بعهده داشت.

جایزه بهترین فیلم کوتاه داستانی در هشتمین جشنواره بین المللی سینمای مسلمان قازان به فیلم ایرانی "یک حبه قند" به کارگردانی میرکریمی، تعلق گرفت. این جایزه ها شامل جایزه بهترین سناریو، بهترین هنرپیشه نقش زن و بهترین فیلم بلند داستانی جشنواره بود.

جایزه بهترین فیلم مستند بلند به فیلم "باشگاه موسیقی زنگبار" از کنیا اهداء شد.

بهترین فیلم انیمیشن در این سال فیلم "یکی بود یکی نبود" به کارگردانی آنا آرتمیوا از روسیه  شناخته شد.

در رده بهترین فیلم کوتاه داستانی دو فیلم : "صدای باران" از ایران و "خانه ی تسا" از روسیه برنده نامیده شدند.

جایزه بهترین نقشه هنرپیشه مرد در فیلم هنری بلند، به ˈاحمد ممتاز تایلانˈ هنرپیشه فیلم ˈزندگی پنهانیˈ از کشور ترکیه رسید.

والری زالاتوخین  با خواندن ترانه ای از فیلم "12 صندلی" تماشاگران مراسم اختتامیه را مسرور گردانید. او اهدای جایزه  ی بهترین بازیگر زن در فیلم سینمایی "یک حبه قند"  را برای تجسم عالی از تصویر زنان ایرانی را بعهده داشت.

آندری کانچالوسکی گفت:  جهان اسلام حاوی یک نوع منحصر به فرد از قدرت است. همچنین او جایزه بهترین کارگردانی را  به آنجلو چانچی نویسنده فرانسوی فیلم داستانی "طبقه بالا، سمت چپ" اهدا کرد.

مراسم با اهداء یک جایزه ویژه "در هنر برای انسانیت" ازطرف رستم مینیخانف رئیس جمهور تاتارستان، به محمد علی هاشم زهی  فیلمساز و کارگردان برای فیلم های مستند کوتاه "سچکان" و "جوکر" بدست  نایب رئیس شورای دولتی جمهوری تاتارستان خاتمه گشت.

هشتمین جشنواره بین‌المللی سینمای مسلمان ˈقازانˈ از یک هفته پیش در پایتخت جمهوری تاتارستان با حضور جمهوری اسلامی ایران جریان داشت و در آن حدود 40 فیلم از 11 کشور جهان از جمله ایران، روسیه، ترکیه، تونس، اندونزی و جمهوری آذربایجان به نمایش درآمدند.

در این جشنواره بین المللی سینمایی در مجموع 10 جایزه به فیلم های برنده شرکت کننده در جشنواره و کارگردانان و هنرپیشه های آنان اهدا شد.

فیلم های این جشنواره از یک هفته پیش در پنج سینمای قازان شامل ˈرودیناˈ ، ˈمیرˈ،ˈکورستونˈ ، ˈکینوماکسˈ و ˈکینومچتاˈ به نمایش درآمد و هزاران نفر آنها را تماشا کردند.

جشنواره بین المللی سینمای مسلمان قازان از سال 2005 در جمهوری تاتارستان برگزار می شود و وزارت فرهنگ این جمهوری مسلمان نشین و شهرداری قازان آن را با حمایت رییس جمهوری تاتارستان برگزار می کنند.

این جشنواره با شعار ˈپیش به سوی فرهنگ گفت‌ و‌گو از طریق گفت ‌و گوی فرهنگ ‌هاˈ برگزار شد و در آن طبق معیارهای حاکم بر جشنواره تنها فیلم ‌های مروج ارزش ‌های اخلاقی و فاقد صحنه ‌های خشن و غیر اخلاقی شرکت داده می شوند.

فیلم های ایرانی در جشنواره های قبلی قازان موفقیت های بزرگی کسب کرده اند و سال گذشته جایزه بهترین فیلم رییس جمهوری تاتارستان به فیلم ˈتهران -طهرانˈ تعلق گرفت.

 


١١:٣٥ - چهارشنبه ٢٢ شهريور ١٣٩١    /    شماره : ٥٨٨٣٩٠    /    تعداد نمایش : ٨٧٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: