ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

دیدار وزیر فرهنگ روسیه با مدیران و مسئولان فرهنگی جمهوری تاتارستان

"ایلدار خالیکف" نخست وزیر جمهوری تاتارستان در دیدار مدینسکی وزیر فرهنگ روسیه با مدیران و مسئولان فرهنگی این جمهوری ؛ ضمن خیر مقدم به نیابت از سوی رئیس جمهور تاتارستان گفت: « این ملاقات احساس وظیفه ی شخص اول و پاسخگو در قبال فرهنگ و در قبال موضوعات فرهنگی کشورمان را اثبات کرده و فرصتی برای شنیدن اهداف اصلی و راهبردی، مشکلات موجود و طرح سوالات ایجاد می کند».


در این دیدار که در محل سالن کنفرانس وزارت فرهنگ صورت گرفت ؛ نخست وزیر تاتارستان سفر مدینسکی به قازان را بعنوان رویدادی ویژه و بسیار مهم و قابل توجه ذکر نمود و افزود : « در این جمهوری بیش از 1500 میراث فرهنگی وجود دارد که از این تعداد 150 میراث «منطقه ای-فدرالی» می باشند. جمهوری تاتارستان دارای 18 سالن تئاتر است که یکی از آنها مربوط به «اپرا» و دوتای آنها «ملی» هستند و در بخش «آموزش آکادمیک» نیز فعالند. ضمنا دو جشنواره ی بزرگ بین المللی در جمهوری برگزار می شود. به برکت حضورتان پروژه های جدی و گسترده ای را با حمایت و برنامه ریزی دولت جدید با عنوان «توسعه ی فرهنگ و گردشگری» کلید زدیم.


"ولادمیر مدینسکی" به نوبه ی خود از رؤسا و مدیران فعال در جمهوری تاتارستان بدلیل برنامه ریزی جامع تقدیر و تشکر کرد. "ولادمیر مدینسکی" وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه افزود: «چنین توجه ویژه ای به بخش فرهنگ در پنج و حتی ده سال اخیر بی سابقه بوده، چنانکه هزینه های انجام شده در این بخش بیش از مقدار پیش بینی شده است» همچنین گفت: افزایش قابل توجه ای درحقوق و بودجه ی سال آینده در بخش موسسات فرهنگی فدرالی صورت خواهد گرفت.


در ادامه و در زمینه ی فرهنگی و هنری "الکساندر سلاووتسکی" مدیر هنری و رئیس تئاتر بزرگ درام-آکادمیک قازان (ملقب به "کاچالوا") پرسیده شد. وی درباره ی نتیجه ی پیشنهاد لغو مالیات موسسات فرهنگی که پیشتر مطرح شده بود، سوال و کسب اطلاع کرد. وزیر فرهنگ به عدم وجود هماهنگی لازم با وزارت بودجه فدراسیون روسیه در حال حاضر اشاره کرد. وی افزود: «من قصد عقب نشینی و رها کردن موضوع را ندارم اما باید دانست که موسسات مختلفی وجود دارند که هرکدام نیازمند ملاحظات خاص خود می باشند».


همچنین در طی این ملاقات پیشنهاد احداث مجموعه بایگانی مدارک (خزانه) در شهر قازان، بطوریکه توانایی حفظ و فرصت نمایش بیش از 910 هزار واحد اثر ملی جمهوری تاتارستان را امکان دهد، مطرح شد.

 وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه قول داد و گفت: «ما بهمراه مدیران ارشد جمهوری تاتارستان این پیشنهادات را بررسی خواهیم کرد. این ایده بطور اصولی نیاز به حمایت دارد، چرا که می بایست از ارزش ها و میراث تاریخی و فرهنگی بطرز شایسته ای حراست شود».

در ادامه سوالاتی توسط "ریفکات یوسوف" رئیس دانشکده فرهنگ و هنر دانشگاه فدرال قازان، "رافیل موخمتزیانوف" مدیر آکادمی تئاتر و اپرای دولتی تاتارستان، "نیکولای بوریسوف" مدیر استودیوی فیلم قازان، "ایلدار ماتوروف" رئیس اتحادیه فیلم برداران، "کادیما نوراللین" مدیر هنرستان موسیقی دولتی تاتارستان و دیگر اشخاص مطرح شد.منبع : سایت  وزارت فرهنگ جمهوری تاتارستان

 

 14/8/91


٠٩:٣٨ - دوشنبه ١٥ آبان ١٣٩١    /    شماره : ٥٩٠٥٣٤    /    تعداد نمایش : ٥٢٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: