ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

ديدار معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري اصفهان با معاون وزير فرهنگ جمهوري تاتارستان

 

دكتر محمد مهدي اسماعيلي در ديدار با خانم گوزل نيگماتوللينا از گسترش و تقويت تعاملات دو كشور استقبال كرد.

به گزارش روابط عمومي استانداري اصفهان، دكتر محمد مهدي اسماعيلي، معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري اصفهان در ديدار با خانم گوزل نيگماتوللينا "Guzel Negmatullina" معاون وزير فرهنگ جمهوري تاتارستان فدراسيون روسيه كه به دعوت اداره كل امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي به اصفهان سفر كرده بود بر گسترش تعاملات بين دو كشور تأكيد كرد.

وي با اشاره به قدمت 7 هزار ساله اصفهان، گفت: نزديك به 20 هزار جاذبه تاريخي و گردشگري در اين استان وجود دارد و طبق مصوبه سفر سوم رييس جمهور به اصفهان، اين شهر به عنوان پايتخت فرهنگ و تمدن ايران اسلامي انتخاب شد.

اسماعيلي با بيان تاريخ و فرهنگ قوي و غني اصفهان ، افزود: كشور ايران و جمهوري تاتارستان داراي اشتراكات فرهنگي زيادي هستند.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري اصفهان ابراز اميدواري كرد كه اين ديدارها به تقويت تعاملات بين دو كشور كمك كند و بستر هاي حقوقي و ديپلماتيك براي اين موضوع بين دو كشور فراهم گردد.

وي با بيان رويكرد استان درانجام مراودات و تعاملات فرهنگي با ساير كشورها، گفت: چندين هفته فرهنگي توسط هنرمندان و اهالي هنر اصفهان در كشورهاي ديگر برگزار شده است.

محمد مهدي اسماعيلي با اشاره به اينكه فضاي فرهنگي روابط دو كشور بسيار فعال و روشن مي باشد، ابزار اميدواري كرد كه در آينده شاهد برگزاري هفته هاي فرهنگي اصفهان در اين جمهوري باشيم.

معاون سياسي امنيتي و اجتماعي استانداري اصفهان خطاب به مهمان خود گفت: اميدوارم اين فضاي تعامل بيش از گذشته اتفاق افتد و شما حامل پيام دوستي ما به مسئولين جمهوري تاتارستان باشيد.

اسماعيلي با اشاره به گسترش تعاملات فرهنگي و هنري  دو كشور، بر تعاملات بيشتر در سايرشاخه ها تاكيد كرد و گفت: تعاملات و ارتباطات علمي و دانشگاهي به شناخت هرچه بهتر اين مجموعه كمك خواهد كرد.

وي با اشاره به سطح بالاي علمي دانشگاه ها و مراكز علمي در اصفهان پيشنهاد كرد در زمينه تبادل دانش جلسات هم انديشي في مابين  برگزار شود.

اسماعيلي با بيان اينكه در برخي از مقاطع تاريخي اين دو كشور داراي سرنوشت مشترك بوده اند از تدوين اسناد و مدارك اين موضوع خبر داد و گفت : با افزايش ارتباطات زمينه گسترش تعاملات بين دو مجموعه افزايش خواهد يافت.

معاون وزير فرهنگ جمهوري تاتارستان نيز در اين ديدار نتيجه سفر خود به ايران را بسيار خوب ارزيابي كرد و خواهان افزايش و توسعه اين روابط شد. 

نيگماتوللينا جمهوري تاتارستان را يكي از رو به رشدترين جمهوري هاي فدراسيون روسيه خواند و گفت: اقدامات فرهنگي بسياري در زمينه هاي هنري ازجمله برگزاري نمايشگاه خوشنويسي و نشر كتاب به زبان فارسي در اين كشور صورت گرفته است.

وي از برگزاري هفته فرهنگي اصفهان در اين كشور استقبال كرد و افزود: همواره در طول تاريخ تاتارها از شناخت و آشنايي با فرهنگ ايراني استقبال كرده اند.

معاون وزير فرهنگ جمهوري تاتارستان با بيان اينكه در سال هاي 2006 تا 2008 هفته هاي فرهنگي ايران و تاتارستان در اين كشور برگزار شده است اظهار داشت: نقاط مشترك دو كشور روز به روز افزايش مي يابد و اين ملاقات به توسعه روابط كمك خواهد كرد.

لازم به ذكر است جمهوری تاتارستان یکی از جمهوری‌های کشور روسیه است و  پایتخت آن شهر قازان مي باشد.


منبع خبر: سایت استانداری اصفهان


١٥:٣٤ - سه شنبه ٢٣ آبان ١٣٩١    /    شماره : ٥٩٠٨٧٨    /    تعداد نمایش : ٤٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: