ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

همکاری‎های کتابخانه‎ای و آرشیوی ایران و تاتارستان گسترش می یابد.

هیاتی از اداره کل آرشیو  هیئت وزیران جمهوری تاتارستان بزودی به ایران سفر می کند.

سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران از 11 لغایت 15 آذرماه سالجاری میزبانی هیاتی از اداره کل آرشیو هیئت وزیران جمهوری تاتارستان خواهد بود. در این سفر که با پیگیریهای وابستگی فرهنگی سرکنسولگری ج.ا.ایران در قازان صورت می گیرد ؛ همکاری های کتابخانه ای و آرشیوی  بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاتارستان مورد مذاکره و تبادل نظر قرار گرفته و یادداشت تفاهم همکاری فیمابین سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج.ا.ایران و اداره کل آرشیو جمهوری تاتارستان به امضاخواهد رسید. در این برنامه همچنین از سوی کتابخانه ملی کشورمان ؛ برای دو تن از کارشناسان اداره کل آرشیو جمهوری تاتارستان بازدید آموزشی یکساعته از مراحل انجام کار مرمت در اداره کل حفاظت و نگهداری و دوره آموزشی دوساعته از راهبردهای حفاظت پیشگیرانه در آرشیوها و کتابخانه ها در نظرگرفته شده است.

دانیل ابراهیم اف مدیر کل آرشیو هئیت وزیران جمهوری تاتارستان و الیاس مستقیم اف رئیس بخش " بهره برداری (کاربرد ) علمی  اسناد آرشیوی  و روابط بین الملل اداره کل آرشیو تاتارستان  ترکیب هیات اعزامی جمهوری تاتارستان به ایران را تشکیل می دهند.

لازم به ذکر است که  اداره کل آرشیو هیئت وزیران جمهوری تاتارستان با همکاری مرکز ایرانشناسی انستیتو  تاریخ آکادمی علوم تاتارستان کار مشترکی را برای تهیه اثری تحت عنوان  " ایران و فرهنگ ایرانی از منظر شرق‌شناسان قازان " آماده نموده اند.


 

مطلب مرتبط : لینک

 


١٢:٠٥ - پنج شنبه ٩ آذر ١٣٩١    /    شماره : ٥٩١٥٢٥    /    تعداد نمایش : ٧٠٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: