ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر + مصاحبه (با سایت صدای روسیه)

همکاری فرهنگی تاتارستان و ایران

رشته سینماتوگرافی جمهوری تاتارستان در سال 2013 میلادی در فستیوال بین المللی « فجر» شرکت خواهد داشت. این توافق و یکسری از دیگر توافق ها در جریان سفر هیأت نمانیدگی وزارت فرهنگ تاتارستان به ایران حاصل شده است.

به گزارش  کازان ایکرو به نقل از سایت صدای روسیه ؛ این توافق و یکسری از دیگر توافق‌ها در جریان سفر هیأت نمانیدگی وزارت فرهنگ تاتارستان به ایران حاصل شده است.

معاون وزیر فرهنگ تاتارستان در این‌باره گفت: هم اکنون تعدادی از توافق‌های حاصله به اجرا گذاشته می‌شوند. ما ۱۹ کپی دستنوشته قرون وسطی را از ایران همراه خود به تاتارستان آوردیم. این‌ها کتاب‌ نویسندگان ایرانی قرون ۱۵-۱۳ عصر امپراطوری مغول هستند. متخصصان ما که مطالعه این ادبیات را آغاز کرده‌اند معتقدند که آن‌ها اطلاعات باارزشی در باره تاریخ ملت تاتارستان در خود دارند. بعید نیست که پس از پایان تحقیقات و مشخص شدن ارزش تاریخی این اسناد، آن‌ها به زبان‌های تاتاری و روسی ترجمه شوند.

وي افزود اکنون در تاتارستان در حال تهیه مقدمات شرکت در فستیوال ماه فوریه « فجر» هستیم. در رشته سینما ما همکاری فعالی با ایران داریم که سال‌هاست ادامه دارد. فیلم‌های ایرانی به طور سنتی در فستیوال بین المللی سینمای اسلامی در قازان نشان داده می‌شوند. فیلم‌های کارگردانان تاتارستان هر سال در فستیوال سینمایی « فجر» نمایش داده می‌شوند. هم اكنون ما در حال ترجمه فیلم های تاتاری به زبان فارسی هستیم که به داوری اعضای هیأت داوران فستیوال « فجر» گذاشته خواهد شد.

مصاحبه رسول شایان سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در تاتارستان در این باره :

 

 

 


منبع : سایت خبری صدای روسیه

11/9/91


٠٥:٣٧ - يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩١    /    شماره : ٥٩١٦٣٨    /    تعداد نمایش : ٦٦٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: