ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

سازمان اسناد و کتابخانه ملی میزبان هیات بلندپایه آرشیو جمهوری تاتارستان

سازمان اسناد و کتابخانه ملی، فردا دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۱ میزبان دانیل ابراهیم اف مدیرکل آرشیو هیات وزیران و الیاس مستقیم اف، رئیس بخش بهره برداری علمی اسناد آرشیوی و روابط بین الملل اداره کل آرشیو جمهوری تاتارستان است.
به گزارش روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، طی دیدار این دو مقام فرهنگی تاتارستان، همکاری های آرشیوی و کتابخانه های ملی دو طرف مورد بررسی قرار می گیرد و همچنین یادداشت تفاهمی نیز میان طرفین منعقد می شود.

طبق این یادداشت تفاهم قرار است همکاری های کتابخانه های ملی و آرشیوی ایران و جمهوری تاتارستان در زمینه های تبادل اسناد و برگزاری نمایشگاه های مشترک و همچنین برگزاری دوره های آموزشی افزایش یابد.
همچنین قرار است هیات تاتارستانی در دوره آموزشی مرمت اسناد و همچنین دوره آموزشی حفاظت پیشگیرانه در آرشیوها و کتابخانه ها که توسط کارشناسان سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار می شود، شرکت کنند.
شایان ذکر است که هم اکنون اداره کل آرشیو هیات وزیران جمهوری تاتارستان با همکاری مرکز ایرانشناسی انستیتو تاریخ آکادمی علوم تاتارستان کار مشترکی را برای تهیه اثری تحت عنوان "ایران و فرهنگ ایرانی از منظر شرق شناسان قازان آماده" کرده اند.
اداره کل آرشیو دولتی تاتارستان زیر نظر هیات وزیران جمهوری تاتارستان به عنوان یک نهاد اجرایی این جمهوری، مسئولیت امور آرشیوی و کنترل کیفیت حفاظت فیزیکی اسناد و مدارک و جمع آوری آنها را بر عهده دارد.
 همچنین چندی پیش سازمان اسناد و کتابخانه ملی، میزبان معاون وزیر فرهنگ این جمهوری خودمختار بود که عکس خبر نیز مربوط به همین دیدار است.


 

منبع خبر: سایت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ج.ا.ایران


٢٢:٢٦ - يکشنبه ١٢ آذر ١٣٩١    /    شماره : ٥٩١٦٦١    /    تعداد نمایش : ٤٦٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: