ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

تفاهم نامه همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران با اداره کل آرشیو جمهوری تاتارستان امضاء شد

یادداشت تفاهم همکاری میان سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران و اداره کل آرشیو هیأت وزیران جمهوری تاتارستان روسیه به امضاء طرفین رسید .


به گزارش کازان ایکرو به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران، این تفاهم نامه با حضور دانیل ابراهیم اف مدیرکل آرشیو هیات وزیران و الیاس مستقیم اف، رئیس بخش بهره برداری علمی اسناد آرشیوی و روابط بین الملل اداره کل آرشیو جمهوری خودمختار تاتارستان و همچنین جمعی ازمعاونان و مدیران سازمان اسناد و کتابخانه ملی، به امضاء غلامرضا عزیزی، معاون اسناد ملی و دانیل ابراهیم اف، مدیرکل آرشیو هیأت وزیران تاتارستان رسید.
طی این تفاهم نامه طرفین به مبادله دانش و اطلاعات و تجارب در زمینه موضوعات علوم آرشیوی اعم از سندپژوهی، تاریخ شفاهی، حفاظت و نگهداری، مرمت و دیجیتالی کردن مواد آرشیوی، تنظیم و توصیف اسناد و اسناد الکترونیکی و همچنین تبادل منابع شامل کتاب، نشریات، مقاله، کاتالوگ، قوانین کار، انتشارات، اطلاع رسانی، مبادله تصاویر آرشیوی مورد علاقه ی و دیگر آثار تخصصی آرشیوی یکدیگر مطابق با قوانین ملی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدراتیو روسیه می پردازند.
لازم به ذکر است مجموع این تفاهم نامه در ۶ بند تنظیم شده که مبادله کارشناس، شرکت در کنفرانس ها، کارگاه ها و دوره های آموزشی، برگزاری نمایشگاه ها و همکاری های پژوهشی از جمله بندهای آن است.
همچنین طبق ماده ششم این تفاهم نامه، که به سه زبان فارسی، روسی و انگلیسی تنظیم شده، مدت زمان اعتبار آن ۳ سال از تاریخ امضاء طرفین است که البته قابلیت تمدید را نیز داراست.
خاطرنشان می شود پیش از این دیدار، هیأت تاتارستانی ضمن بازدید از بخش های مختلف آرشیو ملی و کتابخانه ملی، در یک کارگاه آموزشی تخصصی در زمینه حفظ، نگهداری و مرمت اسناد، که توسط متخصصان آرشیو ملی ایران برگزار شده بود، شرکت کردند

 


خبر مرتبط: خبرگزاری فارس

 


٢١:٢٦ - دوشنبه ١٣ آذر ١٣٩١    /    شماره : ٥٩١٧٢٢    /    تعداد نمایش : ٥٠٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: