ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

برگزاری جشنواره‎ " فیلم دانشجویی و فرهنگ اسلامی " در دانشگاه اسلامی تاتارستان

جشنواره  " فیلم دانشجویی و فرهنگ اسلامی" در تاریخ ششم دسامبر 2012 -  16/9/91-  در دانشگاه اسلامی تاتارستان برگزار خواهد شد. شایان ذکر است هدف از برگزاری این جشنواره، آشنایی بازدیدکنندگان با فرهنگ و رسوم مسلمانان جهان می‎باشد.


در اولین بخش از برگزاری جشنواره، نمایش پوشاک ملی و غذاهای سنتی ملت‎‏های مسلمان (که توسط دانشجویان دانشگاه اسلامی تاتارستان تهیه و طبخ می شود) برگزار خواهد شد. غرفه ها به طور مجزا و مختص به هر فرهنگ با اسلوب سنتی خاص و سبک ملی مناسب به ‏همان فرهنگ برپا می شوند.

بازدیدکنندگان و شرکت‎کنندگان در این جشنواره فرصت آشنایی با فرهنگ مردم قزاقستان، ترکمنستان، ازبکستان، مردم داغستان و کشورهای عربی و همچنین چشیدن طعم غذاهای سنتی آنها را خواهند داشت.

هر یک از گروه های آموزشی دانشگاه اسلامی تاتارستان از قبیل: الهیات، علوم اسلامی، زبان شناسی، علم اقتصاد و مرکز تربیت حافظان قرآن مجید، دارای مکانی مستقل جهت معرفی ویژگی های آموزشی و تحصیلی موجود در گروه آموزشی برای شرکت‎کنندگان و بازدیدکنندگان از جشنواره، توسط نمایش روزنامه دیواری‎ها، لوگوها، سوغات، البسه و غذاهای سنتی خاص مردم کشورهای اسلامی و غیره می‎باشند.

بخش دوم جشنواره به پخش فیلم های مستند و لایواکشن اختصاص می یابد که توسط گروه‎های شرکت‏‎کننده در جشنواره ضبط و تهیه شده اند.

پس از پخش فیلم های شرکت کننده در جشنواره، نتایج انتخاب بهترین فیلم مستند، بهترین فیلم لایواکشن، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمبردار، بهترین بازیگر و جایزه ی منتخب مردمی اعلام خواهد شد.

ارزیابی نتایج مسابقات براساس رای هیئت داوران می‎باشد. هیئت داوران متشکل از افراد فرهیخته علمی و فرهنگی بوده که در این میان می‎توان از " رافیک محمدشین" رئیس دانشگاه اسلامی تاتارستان، مهمان افتخاری جشنواره "ولادیمیر باتراکف"، مدیر مؤسسه  دولتی «تاتارکینو» و "مارات داولیتوف" مدیر اجرایی جشنواره سینمای مسلمان، قازان نام برد.


٢٣:١٩ - پنج شنبه ١٦ آذر ١٣٩١    /    شماره : ٥٩١٨٧٣    /    تعداد نمایش : ٥٥٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: