ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

مراسم گرامیداشت انتشار نخستين قرآن در تاتارستان برگزار شد

 مراسم گرامیداشت دویست‌ و‌ بیست‌ و‌ پنجمین سالگرد انتشار نخستين قرآن کریم از سوی اداره دینی رسیدگی به امور مسلمانان جمهوری تاتارستان در مسجد «مرجانی» شهر قازان، پايتخت این کشور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) و به نقل از کازان ایکرو ؛ شعبه منطقه اروپا، اين مراسم در راستای گرامیداشت دویست‌و‌بیست‌و‌پنجمین سالگرد انتشار نخستين قرآن کریم با عنوان «قازان باسماسی» و همچنین بررسی نتايج طرح‌ها و برنامه‌های اجرا شده در سال قرآن كريم در اين کشور، با حضور شخصيت‌های دينی و سياسی تاتاری روز پنج‌شنبه، 23 آذرماه، برگزار شد.

در ابتدای این مراسم آیاتی از کلام‌الله مجید توسط یکی از قاریان برجسته این کشور قرائت شد و در ادامه گزارش تصویری که درباره چگونگی اجرای طرح‌ها و برنامه‌های اجرا شده در سال قرآن كريم توسط اين اداره دینی تهیه شده بود، برای حضار به نمایش در آمد.

در ادامه مراسم عبد‌الله ادهم‌اف؛ معاون اول مفتی تاتارستان، منصور حضرت جلال‌الدين‌اف؛ امام و خطيب قازان و فريد مفتاح‌اف؛ نماينده شورای دولتی این کشور به سخنرانی پرداختند و از اداره دينی رسيدگی به امور مسلمانان نیز برای اجرای برنامه‌های به طور موفقیت‌آمیز در سال قرآن كريم قدردانی كردند.

حيدر خير‌الدين‌اف؛ کارشناس علوم فلسفه و از اعضای فرهنگستان علوم تاتارستان، نائل حضرت عارف‌اف؛ رئيس مركز فرهنگ اسلامی «ايمان»، رينات بيكين؛ مدير بخش منطقه‌شناسی و اسلام‌شناسی دانشگاه فدرالی قازان و فريد حضرت سلمان؛ رئيس مركز تحقيقات قرآن و حديث، بات‌اولا؛ نويسنده و مؤلف تفسير قرآن كريم به زبان تاتاری و بانو فانيه جلال‌آوا؛ سردبير روزنامه تاتاری «مسلمه» از ديگر خطیبان اين مراسم بودند که درباره اهميت و جايگاه سال قرآن كريم و اجرای طرح و برنامه‌های ويژه در حاشيه آن جهت تحكيم و تقويت فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و قرآنی در این کشور سخنرانی كردند.


١٥:٤٧ - چهارشنبه ٢٩ آذر ١٣٩١    /    شماره : ٥٩٢٣٤٩    /    تعداد نمایش : ٤٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: