ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

نمایشگاه آثار هنرمند دینی تاتارستان در گالری خزینه

روز شنبه 21/11/91 در گالری هنر ملی خزینه قازان ؛ نمایشگاه آثار ریشات صلاح الدین اف با عنوان « مناظر ، شماییل، خوشنویسی» که به افتخار پنچاه سالگی فعالیت این هنرمند ترتیب داده شده بود ، افتتاح گردید.

ریشات صلاح الدین اف هنرمندی توانا و مسلط بر خوشنویسی خط عربی کلاسیک و کهن است . وی در تاتارستان به  عنوان یکی از اساتید برجسته شمایل خوشنویسی محسوب می شود. جهت گیری و تمایل مستمر در عرصه هنر اسلامی برای  این هنرمند هیچگونه محدودیتی در خلق آثر هنری بوجود نیاورده است. او بسیار روان و سلیس این ژانر هنری را تفسیر کرده و خوب می فهمد.

اساس هنر وی، قبل از هر چیز بر شناخت زیبایی و بیانگر طرح های نوشتاری عربی بنا شده است. آثار « مسجد طوبی» ، « ایمان»، « نماز مغرب »، « الله اکبر » با داشتن ویژگی هایی همچون موضوعیت و هنر در نحوه ساخت ، دانش حرفه ای در قواعد سبکی خطاطی زبان عربی را نمایش می دهند.

دکوراسیون و طراحی زینتی اماکن مذهبی جایگاه اصلی در عرصه فعالیت هنری وی داشته، از این قبیل می توان به آثار او در مسجد جامع شهر نابرژنیه چلنی، مسجد قل شریف، مسجد آستراخان، سورگوتا ، چیستاپل و اماکن مذهبی در جمهوری باشقیرستان، استان تومن، بخش های آرسکی و بوینسکی تاتارستان اشاره نمود.

آثار وی طی سالیان 1998-2012 در نمایشگاه های متعددی همچون: نمایشگاه منطقه ای « ولگای بزرگ» (در سال 2000)، نمایشگاه بین المللی « قرآن کریم » (در سال 2012 در ایران)  در معرض دید قرار داده شده و به آنها نشان های افتخار اعطا شده است.

در مراسم افتتاح نمایشگاه ریشات صلاح الدین اف ؛ آقای پرویز قاسمی وابسته فرهنگی ج.ا.ایران در قازان نیز جزو سخنرانان بودند.

لازم به توضیح است که آقای ریشات صلاح الدین اف هنرمند آثاردینی جمهوری تاتارستان در تابستان سال 91 ( ماه مبارک رمضان ) از سوی وابستگی فرهنگی ج.ا.ایران درقازان به نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در تهران و نمایشگاه قرآن کریم در مشهد مقدس اعزام شده بود.


١٤:٤٠ - پنج شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩١    /    شماره : ٥٩٥٠٧٠    /    تعداد نمایش : ٨٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: