ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در جمهوری تاتارستان برگزار شد

این آیین را وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان در سالن موسیقی خانه دوستی ملل جمهوری تاتارستان برگزار کرد.

در ابتدای این آیین، ˈرسول شایانˈ سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در قازان، دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران و پیشرفت های چشمگیر آن در عرصه های مختلف همچون فناوری نانو، نانو دارو، هوا- فضا، توسعه توانمندیهای دفاعی، المپیاد های ریاضی، شیمی و فیزیک و جایگاه کشورمان در تولید علم در جهان را تشریح کرد.

وی در این ارتباط به اشتغال به تحصیل بیش از 4 میلیون دانشجو در دانشگاه های ایران به عنوان دستاورد بسیار مهم ایران اسلامی اشاره کرد.

خانم ˈگوزل آزادووناˈ معاون وزیر فرهنگ جمهوری تاتارستان نیز در این آیین ضمن تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به روند رو به رشد مناسبات فرهنگی ایران و تاتارستان و سفر اخیر هیاتی از وزارت فرهنگ تاتارستان به ایران اشاره کرد.

معاون وزیر فرهنگ تاتارستان در ادامه به تبیین نمونه هایی از همکاریهای فرهنگی ایران و تاتارستان در دو سال اخیر اشاره کرد و نقش و تلاشهای وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان در نزدیکی و تعمیق مناسبات فرهنگی فیمابین را تحسین کرد.

در ادامه این آیین، نماهنگی درخصوص انقلاب اسلامی ایران و دستاوردهای آن به زبان روسی پخش شد.

در پایان آیین، گروه موسیقی ایرانی ˈحنانهˈ که از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی کشورمان به روسیه اعزام شده است، به اجرای موسیقی سنتی،عرفانی و محلی ایرانی (آذری، کردی، لری و خراسانی) پرداخت که مورد استقبال شدید حاضران قرارگرفت.

لازم به ذکراست استقبال از این آیین به حدی بود که در سالن 250 نفری خانه دوستی ملل هیچ صندلی خالی وجود نداشت و حتی برخی بصورت ایستاده برنامه های جشن انقلاب اسلامی را تماشا می کردند.

در این آیین علاوه بر معاون وزیر فرهنگ جمهوری تاتارستان، سرکنسول ترکیه درتاتارستان، تعدادی از وزیران کابینه و شخصیتهای فرهنگی و سیاسی تاتارستان از جمله وزیر توسعه تجارت و سرمایه گذاری تاتارستان، معاون فرهنگی مجلس دومای روسیه، مسئول کمیسیون فرهنگی شورای دولتی تاتارستان و جمعی دیگر از مقام های دولتی تاتارستان و مقام های ایرانی و خانواده های آنان شرکت داشتند.

همچنین برنامه دیگری به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط وابستگی فرهنگی کشورمان در قازان در شهر ˈزلنادولسکˈ تاتارستان برگزار شد.


منبع: خبرگزاری ایرنا

 


٢٣:٥٠ - پنج شنبه ٢٦ بهمن ١٣٩١    /    شماره : ٥٩٥٠٨١    /    تعداد نمایش : ٥٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: