ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

آموزش و پرورش روسیه برای شهروندان خارجی

بر طبق آمار وزارت آموزش و پرورش روسیه هر سال بیش از 100 هزار دانشجوی خارجی برای تحصیل به روسیه می آیند. علاوه بر آن، 50 هزار دانشجو در شعبات خارجی مراکز عالی آموزشی روسیه تحصیل می کنند.

سطح تحصیلات و آموزش روسیه در رشته های ریاضی، شیمی، فیزیک، بیولوژی و فناوری انفورماتیک به ویژه بالاست. دانشگاه دولتی مسکو به نام لومونوسف، انستیتوی فیزیک و تکنولوژی مسکو، دانشگاه دولتی فنی مسکو به نام « بائومان» و انستیتوی مهندسی – فیزیک مسکو و دانشگاه پلی تکنیک سنت پطربورگ در بین دانشجویان خارجی از محبوبیت زیادی برخوردار است.

فارغ التحصیلان مراکز عالی آموزشی روسیه متخصص درعلوم طبیعی و دقیقه، در تعداد زیادی از نهادها و موسسات علمی جهان کار می کنند، به عنوان مثال، در دره سیلیکون آمریکا و یا انجمن علمی فرائونگوفر آلمان.

دریافت پذیرش از مراکز عالی آموزشی روسیه چندان دشوار نیست. هزینه تحصیل در آنها بمراتب ارزان تر از مدارس عالی دیگر کشورهاست. در روسیه بطور متوسط چیزی حدود 3هزارتا 7 هزار دلار خرج بر می دارد. علاوه بر آن سهمیه دانشجویی برای خارجیان نیز وجود دارد که به حساب بودجه روسیه تحصیل می کنند. دولت روسیه این سهمیه را به میزان یک سوم افزایش می دهد از 10 هزار تا 15 هزار نفر.

دانشجویان خارجی امتحان ورودی را برای دریافت پذیرش نمی دهند. آنها را بر اساس اسناد ارائه شده پایان تحصیلات متوسطه می پذیرند.

کسانی که زبان روسی را بلد نیستند، ابتدا در دوره آمادگی زبان به مدت یکسال تحصیل خود را شروع می کنند. در این دوره، دانشجو، زبان روسی و دیگر درس ها وابسته به تخصصی که قصد دارد دریافت کند را می گذراند.

اگر دانشجوی خارجی پس از پایان این دوره نتواند نمرات خوبی بگیرد احتمال اخراج او وجود دارد. در صورتی که دانشجو قصد تحصیل به زبان انگلیسی و یا فرانسوی ( فقط برای تخصص های پزشکی) را داشته باشد، او نیازی به گذراندن دوره یکساله آمادگی ندارد و مستقیماً در سال اول، تحصیل خود را آغاز خواهد کرد.

تا کنون بیش از میلیون نفر از دانشجویان خارجی از مدارس عالی روسیه فارغ التحصیل شدند. روسای جمهوری، نخست وزیران ، وزیران، شخصیت های معروف اجتماعی و سیاسی و دانشمندان بزرگ تعداد زیادی از کشورهای جهان در بین فارغ التحصیلان مراکز عالی آموزشی روسیه هستند.


منبع : صدای روسیه

 


٠٠:٥٥ - شنبه ٥ اسفند ١٣٩١    /    شماره : ٥٩٥٣٧١    /    تعداد نمایش : ٥٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: