ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

اتحادیه زنان مسلمان روسیه کار خود را آغاز می کند.

جشنواره اسلامی لباس زن مسلمان طی روزهای 26 و 27 ماه ژوئن سال جاری در غازان پایتخت جمهوری تاتارستان برگزار می شود. نایلیا زیگانشینا مدیر اتحادیه زنان مسلمان روسیه در گفتگو با خبرنگار رادیو صدای روسیه می گوید که این جشنواره اولین برنامه بزرگ سازمان غیردولتی است که بسیاری از کشورهای اسلامی در آن حضور خواهند داشت. نایلیا زیگانشینا در این رابطه توضیح می دهد: «هر کشور لباس سنتی مخصوص به خود را دارد. در کشور امارات عبا می پوشند، در هند ساری. در هر فرهنگ و هر کشور ویژگی های خاص ملی به چشم می خورد. طراحان ما تصمیم گرفتند که ویژگی های سنتی مردم کشورهای مختلف را در نظر گرفته و مدل های جدید خود را در این جشنواره به نمایش بگذارند. این استادکاران از مسکو، تاتارستان، جمهوری های قفقاز و خاور دور روسیه هستند که طرح های جالب توجهی را ارایه می کنند. در این برنامه علاوه بر نمایش طرح ها، کنفرانسی نیز تحت عنوان «لباس سنتی اسلامی در صنعت مد برگزار خواهد شد. »

این سازمان تحت حمایت شورای مفتیان روسیه در ماه فوریه سال گذشته تاسیس شده است. امروز این سازمان در 42 منطقه کشور روسیه فعال می باشد. نایلیا زیگانشینا توضیح می دهد: «42 منطقه روسیه تنها بخشی از کل کشور است، زیرا فدراسیون روسیه دارای بیش از 80 منطقه می باشد. ما فقط در ابتدای راه هستیم. برنامه ما بدین قرار است که نه تنها زنان مسلمان، که حتی نمایندگان سایر ادیان نیز می توانند با این سازمان همکاری داشته باشند. وظیفه ما حل مشکلات امروز زنان مسلمان می باشد. ابتدای سال جاری من سفری به عربستان سعودی داشتم و با مدیران زن از مراکز مختلف و بنیادهای متعدد دیدار و گفتگو داشتیم. صحبت های ما در این باره بود که باید با یکدیگر متحد شویم تا از سایرین دعوت کنیم به دین ما بپیوندند. زنان سعودی به خاطر مشکلاتی همون اعتیاد اظهار نگرانی می کنند. این مشکل امروز در کشور پادشاهی عربستان به شکل قابل ملاحظه ای درآمده است. مساله مواد مخدر و اعتیاد در روسیه نیز قابل توجه می باشد. ما نگران رشد آمار در حال افزایش طلاق در کشورها هستیم. اگر همراه با هم به صورت سازمان یافته و با ارگان های ارتدوکس یا هر ارگان دیگری متحد شویم، می توانیم برای جامعه خود سودمند باشیم. ما می دانیم که یک دست صدا ندارد. »

در اتحادیه زنان مسلمان روسیه، اتاقی برای برقراری ارتباط با زنان مسلمان سایر کشورها تشکیل شده است. کارکنان این بخش با مهمانان خارجی در جشنواره لباس زن مسلمان دیدار خواهند داشت. زیگانشینا می گوید: «کشورهای خارجی که از مدت ها پیش برای شرکت در این برنامه اعلام آمادگی کرده اند، شامل اندونزی، مراکش، ایران، استونی و ترکیه می شود. هر ساله تعداد شرکت کنندگان بیشتر از قبل می شود. من اطمینان دارم.

http://persian.ruvr.ru


١١:٠٩ - دوشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٢    /    شماره : ٥٩٩٣٢٧    /    تعداد نمایش : ٤١٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: