ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

مبارزه مجدد سینمای ایران برای برتری در جشنواره قازان

لیست تایید شده فیلم هایی بخش مسابقه نهمین جشنواره فیلم مسلمانان منتشر شد. این جشنواره پاییز امسال در قازان برگزار می شود. 49 فیلم از 25 کشور و از جمله از ایران را می توان بر روی پرده سینماهای بزرگ شهر تماشا کرد.

تمامی فیلم ها بر اساس مدل های ارزیابی ایدئولوژیکی بررسی شدند. چه مدل هایی؟ آلبینا نافیگوا ، رئیس بخش هنری این جشنواره در مصاحبه ای با ایوان زاخاروف خبرنگار صدای روسیه گفت :

شعار ما " گفتگوی فرهنگی و فرهنگ گفتگوست " بر طبق این شعار ، معیارهای اصلی انتخاب فیلم ها برای ورود به برنامه های فستیوال تعیین گردید. به عبارت دیگر ، سوژه اصلی هر یک از این فیلم ها ، ارائه گفتگوی فرهنگی است. برای ما مهم است که نشان دهیم چطور نمایندگان ملل و اقوام مختلف به واسطه گفتگو و غلبه بر موانع و یا حتی درگیری ها همدیگر را درک می کنند. فیلم های رقابتی باید بینندگان را با فرهنگ ، زندگی و سنن کشورهای مختلف آشنا کنند. تبلیغات ارزش های انسانی یکی از اصول اصلی جشنواره فیلم ماست. تمامی فیلم هایی که به برنامه ما راه یافته اند از خیر و نیکی ، عشق ، دوستی و احترام متقابل می گویند. این ارزش ها در هر مذهبی وجود دارند و ما سعی داریم توجه بینندگان را به آن جلب کنیم.

فیلم های تولید ایران در چهار بخش از پنج قسمت جشنواره ارائه می شوند یعنی فیلم های سینمایی، فیلم های مستند کوتاه و بلند و انیمیشن . منتقدان سینمایی به طور معمول فیلم های ایرانی را به عنوان فیلم های مورد علاقه و توجه رتبه بندی کرده و محبوبیتشان در بین تماشگران روسی را پیش بینی می کنند. آلبینا نافیگوا می گوید :

فیلم سازان ایرانی هر ساله ، آثار خود را به جشنواره بین المللی فیلم مسلمانان قازان می آورند. و هر بار فیلم های ایرانی در بخش مسابقه جشنواره جای دارند. سینمای ایران سنت های آشپزی این کشور را به یادم می آورد. ویژگی منحصر به فرد آن ، تصاویر زیبا و برداشت واضح و روشن بیننده از فیلم است. به این خصوصیات سایر خواص لاینفک هر فیلم ایرانی وارد شده در جشنواره های بین المللی را می افزاییم یعنی ریتم پرهیجان و سوژه ای جالب. در نتیجه سینمای ایران در رتبه بندی های مختلف از جایگاه برتر برخوردار است.

آیا فیلم های ایرانی موفق می شوند موفقیت های پیشین خود را تکرار کنند یعنی زمانی که سه کارگردان ایرانی جایزه جشنواره قازان را از آن خود کردند؟

11 سپتامبر وقتی که هیات داوران نتایج مسابقه را اعلام کردند ، جواب به این سوال را خواهیم فهمید.

http://persian.ruvr.ru


٠٠:٥٧ - شنبه ١٩ مرداد ١٣٩٢    /    شماره : ٦٠١٣٧٠    /    تعداد نمایش : ٤٢٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: