ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 
وابستگی فرهنگی سرکنسولگری ج.ا.ایران در قازان
 
وابستگی فرهنگی سرکنسولگری ج.ا.ایران در قازان بدنبال سفر دکتر مصطفوی رئیس وقت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی  و آقای ایمانی پور معاون بین الملل سازمان  به قازان در مهرماه 89 تاسیس و راه اندازی شده است .
 
این نمایندگی همچون ديگر نمايندگي‌هاي فرهنگي ج.ا.ایران در خارج از كشور؛  با هدف تعميق، توسعه و ارتقاي سطح روابط فرهنگي ميان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاتارستان و درچارچوب روابط کلی دوکشور ایران و روسیه فعاليت می نماید.
 
 تلاش در جهت تبیین تمدن نوین ایرانی اسلامی ؛ معرفی ایران امروز و بویژه تبیین مبانی و معرفی دستاوردهای انقلاب  اسلامی و نظام ج. ا.ایران و توسعه و گسترش مناسبات فرهنگی فیمابین از طریق امضاي قرارداد همكاري با مراكز علمی ؛ فرهنگی و  دینی تاتارستان ، برگزاري هفته‌هاي فرهنگي و فيلم در تاتارستان ، تبادل هیاتهای مختلف فرهنگی ؛ هنری و دینی ؛ حمایت از اتاقهای زبان فارسی و مراکز ایرانشناسی و تاسیس اتاق های جدید، حمایت از دوره‌هاي آموزش زبان فارسي ( و برگزاری دوره های آزاد آموزش زبان فارسی ) ، اعزام اساتید و دانشجویان زبان فارسی به ایران جهت شرکت درسمینارها و دوره های دانش افزایی ، چاپ و انتشار كتب ؛ مجلات  و بروشور به زبانهای روسی و تاتاری ؛ برپايي سمینارها ؛ همایشها و نشستهای مشترک ، برگزاری مراسم به مناسبتهای مختلف دینی و فرهنگی ، برپايي نمايشگاه در زمينه‌ آثار فرهنگی و هنری  ، كتب اسلامي، نرم افزارهاي رايانه اي و شركت در نمايشگاههای كتاب ، ارائه خدمات به  مراجعان و مخاطبان بخصوص اساتید و دانشجویان زبان فارسی و علاقمندان به فرهنگ و هنر ایرانی اسلامی از طریق راه اندازی بخش سمعی و بصری و کتابخانه نمایندگی و ارتباط با ایرانیان مقیم  از جمله اهداف و فعالیتهای وابستگی فرهنگی سرکنسولگری ج.ا.ایران در قازان محسوب می شوند. 
 
 آقای پرویز قاسمی اولین وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قازان از زمان تاسیس وابستگی در سال 89 تا به امروز می باشند.
 
علاقمندان برای  آشنايي بيشتر و تماس با وابستگی فرهنگی سرکنسولگری ج.ا.ایران در قازان مي توانند با نشاني زير تماس حاصل نموده يا مكاتبه فرمايند:
قازان خیابان اسپارتاکوفسکایا- مجتمع اداری تجاری سوارپلازا- طبقه سوم
سرکنسولگری ج.ا.ایران درقازان

تلفن/ فاکس: 55-58-526-843-007
پست الكترونيكيiranculture.kaz@mail.ru  :