ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


خانم آلسو خاساونيخ، كارشناس ارشد نسخ خطي ميراث خانه جمهوري تاتارستان
در گفت و گو با کارشناس نسخ خطی مرکز میراث مکتوب تاتارستان عنوان شد:
فرهنگ ایرانی و اسلامی را در تاتارستان احیاء کنید
یکی از راه های تبادل فرهنگی و گفت و گوی فرهنگی می تواند در حوزه نسخ خطی باشد. اما من می خواهم بگویم که بخشی از فرهنگ ایرانی حتی بخش کوچکی از آن در تاتارستان وجود دارد که در راه احیای آن باید تلاش کنیم.
 ١٢:١٠ - سه شنبه ١٣ اسفند ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش
برگزاری شب هفت شهید انصاری در تاتارستان
مراسم هفتمین شب شهادت جناب حجه الاسلام ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در لبنان که توسط مزدوران استکبار جهانی به شهادت رسید در محل سرکنسولگری کشورمان در قازان و با حضورایرانیان مقیم و دانشجویان ایرانی برگزار شد .
 ٢٢:٢٦ - پنج شنبه ٧ آذر ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
بسم رب الشهداء والصدیقین
بار دیگر سروش آسمانی سرود رفتن را خواند و باردیگر ملائکه از میان جامعه فرهنگی منتخبی را چیدند و به عرش بردند . جناب حجه الاسلام آقای ابراهیم انصاری رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درلبنان که عمر با برکت خود را تماما" وقف آرمان الهی و انقلاب اسلامی نموده بود روز 28 آبان 1392 (19 نوام 2013) به وسیله عمال استکبار وجهل مدرن در سرزمین لبنان به شهادت رسید تا ثابت قدمی خود را در رساندن پیام الهی به اثبات رساند .
 ١٩:٤٩ - پنج شنبه ٣٠ آبان ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
 ١٣:١٧ - دوشنبه ٢٧ آبان ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش
عزای حسینی در قازان روسیه
اگر چه به همت وابستگی فرهنگی سرکنسولگری و انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی وحضور عالم جلیل القدر حاج آقا هادوی در دهه اول محرم به همه برنامه عزاداری و سینه زنی در قازان روحانیتی دوست داشتنی بخشیده بود اما روزهای تاسوعا و عاشورا وصف وحالی دیگر داشت و اهل دل خود را با گوهر معرفت به ائمه (ع) سیراب کردند تا فاصله جغرافیایی با ایران عزیز مانع از تجلی ارادت به ساحت قدسی خاندان پیامبر (ص) وبخصوص حسین (ع)نگردد .
 ١٢:٠٨ - جمعه ٢٤ آبان ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
خبر
انتشار کتاب «عرفان عملی» به زبان روسی
دکتــر حمیـد هادوی، رییس بنیاد مطالعات اسلامی مسکو گفت: تلاش ما بر این اساس بود کتاب عرفان عملی تالیف دکتر سید سلمان صفوی در جایگاه علمی مناسب چاپ شود، لذا با اینکه مدت سه ماه بود که ترجمه روسی متن کتاب ویرایش علمی و ادبی شده بود اقدام به چاپ نکردیم و با چند ناشر علمی مشهور در گفت‌وگو بودیم تا بالاخره با انتشارات «آکادمیچسکی پرایکت» (پروژه‌های آکادمیک) به توافق رسیدیم.
 ١٥:٢٠ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش
السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)
با عرض تسلیت ایام شهادت سرور آزادگان جهان حضرت امام حسین (ع) به اطلاع می رساند که مراسم عزاداری در محل سرکنسولگری ج.ا.ایران در قازان همه شبهای دهه اول محرم برقرار می باشد .
 ٠١:٤٩ - پنج شنبه ١٦ آبان ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش
پنجاه سال با کتاب در ایران
بنا به دعوت رسمی رییس محترم دانشگاه فرهنگ وهنر قازان ؛ روز 9/8/92 از ساعت 40/11 لغایت 13 سخنرانی پیرامون " پنجاه سال با کتاب در ایران " توسط وابسته فرهنگی سرکنسولگری دراین دانشگاه به انجام رسید و سپس به سوالات تخصصی دانشجویان واساتید رشته اطلاع رسانی و پیشرفتهای مطبوعاتی پاسخ داده شد .
 ٠٠:٠٦ - جمعه ١٠ آبان ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش
جشن عید غدیر
روز پنجشنبه دوم آبان 92 جشن عید غدیر با حضور بانوان و آقایان اعضای سرکنسولگری ج.ا . ایران در قازان و دانشجویان ایرانی و خانواده های محترم در محل سرکنسولگری برپا شد .
 ٢٠:٣٥ - دوشنبه ٦ آبان ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش
دوره جدید کلاس های فارسی
روز شنبه 27/7/92 (19 اکتبر 2013) دوره جدید کلاس های فارسی در دانشگاه اسلامی فدرال قازان آغاز به کار نمود . در این مراسم آقای محمد شین رییس دانشگاه با ذکر خاطراتی از دوران تحصیل خود که در آن زبان فارسی نیز وجود داشت از دانشجویان درخواست کرد به زبان فارسی توجه بیشتری داشته باشند .
 ١٢:١٠ - يکشنبه ٢٨ مهر ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
دكتر خرمشاد در ديدار با قائم مقام وزارت فرهنگ روسيه :
زبان انقلاب اسلامي ايران زبان فرهنگ و هنر است
رئيس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در ديدار با " گريگوري پتروويچ ايوليف" قائم مقام وزير فرهنگ روسيه گفت: زبان انقلاب اسلامي ايران زبان فرهنگ و هنر است.
 ٢٣:٥٤ - يکشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
دكترخرمشاد در مراسم افتتاحیه هفته فرهنگی روسیه درتهران:
۲۰ کشور در اولویت ارتباطات فرهنگی ایران قرار دارند
خرمشاد با اشاره به اینکه سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به عنوان وزارت خارجه فرهنگی ایران برای برقراری ارتباط عمیق بین کشورها تلاش می‌کند، گفت: ۲۰ کشوردر اولویت ارتباطات فرهنگی ایران قرار دارند.
 ٢٣:٥١ - يکشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
خبر
هفته فيلم روسيه در تهران افتتاح شد
هفته فيلم روسیه در ایران با حضور رییس سازمان سینمایی كشورمان و قائم مقام وزیر فرهنگ روسیه عصر دیروز 22 مهرماه در فرهنگسرای نیاوران آغاز به کار کرد.
 ٢٣:٤٧ - يکشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش
مراسم روز پایانی هفته دوستی زنان ایران و تاتارستان
مراسم روز پایانی "هفته دوستی زنان ایران و تاتارستان "در محل "خانه دوستی ملل " برگزار گردید و در آن خانمها گوزل آزاد نعمت اولینا معاون وزیر فرهنگ تاتارستان ؛ محمدی معاون ادارکل امور زنان و خانواده از ایران ؛ نایله زیگانشینا رییس اتحادیه زنان مسلمان و آقایان شایان ؛ سرکنسول محترم کشورمان و شفا ئی وابسته فرهنگی سخنانی در ضرورت توسعه فعالیتهای فرهنگی بین دو فرهنگ و اهمیت آن سخنانی ارایه نمودند.
 ٢٢:٤٠ - شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>
گزارش
روز سوم هفته دوستی زنان ایران و تاتارستان
امروز و در محل دانشگاه فرهنگ و هنر شهر قازان جمع کثیری از دانشجویان رشته های مختلف هنری شنونده صدای حیرت انگیز تار و دف هنرمندان ایرانی بودند که آنان را مسحور کرده بود.
 ٢٢:٠٢ - پنج شنبه ٢٨ شهريور ١٣٩٢ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>