ورود شما را به پرتال وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قازان خوشامد می گوییم
<

بسم رب الشهداء والصدیقین
عزای حسینی در قازان روسیه
پنجاه سال با کتاب در ایران
دوره جدید کلاس های فارسی

«گزارش تصویری»

فقط در: Kazan.icro.ir
 


  چاپ        ارسال به دوست

خبر

انتشار کتاب «عرفان عملی» به زبان روسی

 

دکتــر حمیـد هادوی، رییس بنیاد مطالعات اسلامی مسکو گفت: تلاش ما بر این اساس بود کتاب عرفان عملی تالیف دکتر سید سلمان صفوی*در جایگاه علمی مناسب چاپ شود، لذا با اینکه مدت سه ماه بود که ترجمه روسی متن کتاب ویرایش علمی و ادبی شده بود اقدام به چاپ نکردیم و با چند ناشر علمی مشهور در گفت‌وگو بودیم تا بالاخره با انتشارات «آکادمیچسکی پرایکت» (پروژه‌های آکادمیک) به توافق رسیدیم.

این انتشارات ناشر کتاب‌های دانشگاهی بوده و سیستم پخش در دانشگاه‌ها دارد. یکی از جذابیت‌های این اثر برای ویراستاران و خود انتشارات این بود که می‌گفتند: یکی از نوادگان شیخ‌العارفیـن سـید‌صفی‌الدین اردبیلی، عارف بزرگ جهان اسلام، نویسنده اثر است.

به هر حال کتاب «عرفان عملی» در این انتشارات تحت یکسری مجموعه آثار مهم فلسفی منتشر شد که بعضی از ناظران علمی این سری عبارتند از اساتید معروف عضو آکادمی علوم روسیه همچون: پروفسور آندره اسمیرنف، دکتر عبدالسلام حسین اف، دکتر ویچسلاو استیوپین، دکتر ولادی اسلاو لیکتورسکی و دیگران کتاب «عرفان عملی» توسط مارینا گن، ترجمه و از سوی آناستاسیا یژووا، ویراستاری شده است.

این اثر از سوی انتشارات آکادمیچسکی پرایکت (پروژه‌های آکادمیک) و با همکاری آکادمی مطالعات ایرانی لندن و موسسه مطالعات اسلامی مسکو منتشر شد.

 

دکتر سید‌سلمان صفوی، نویسسنده کتب متعدد پیرامون عرفان مولوی، عرفان صفویه و فلسفه ملاصدرا است. کتاب‌های او به زبان‌های انگلیسی، عربی و آلبانیایی در لندن، پنسیلوانیا، قاهره و تیرانا منتشر شده است.


سید قهرمان صفوی (معروف به سید سلمان صفوی) مولوی‌شناس و نویسنده، رئیس سابق مرکز اسلامی انگلیس، رئیس فعلی آکادمی مطالعات ایرانی لندن، مدیر مرکز بین‌المللی مطالعات صلح و دستیار پژوهش در دانشکده مطالعات مشرق‌زمین و آفریقا SOAS در لندن است. وی همچنین یکی از بنیانگذاران و سردبیر کنونی نشریه Transcendent Philosophy Journal (فلسفه متعالی) و سرویراستار دانشنامه فرهنگ مکتوب عرفان و تصوف است.

 

منبع: ایربا 


١٥:٢٠ - سه شنبه ٢١ آبان ١٣٩٢    /    شماره : ٦٠٤٥٣٦    /    تعداد نمایش : ١٦٧٤


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: